Ashtanga Yoga a Stres management

Komplexně zaměřený workshop spojující praxi a filosofii jógy se zvládáním stresových a emočních reakcí

Ashtanga vinyasa yoga

Procvičíme si některé tradiční ásany v několika na míru šitých sérií pro kyčle, kolena, záda a ramena. Zacvičíme si primary serii ashtangy (joga čikitsa), ale i Chandra Kramu, kterou sestavil Mathew Sweeney a část jeho další série Simha Kramu.
Zaměříme se hlavně na koncentraci a správnou techniku provádění pozic. Nepůjde nám o výkon jako takový – není důležité dotknout se nosem palců u nohou, ale pozici si užít a prodýchat, třeba jen s čelem “půl metru” nad koleny. Součástí našeho “jógování” bude i relaxace, základy pranajamy (dechových cviků) a základy meditační praxe.

Stres management

Zmapujeme také svoje limity a osobní stresové „spouštěče“. Naučíme se efektivní metody práce se stresem a napětím. Vyzkoušíme si osvědčené nástroje na zvládání náročných a obtížných situací se specifickým zaměřením na emoční reakce. Prohloubíme vědomí příčin problémů mezi lidmi a zmapujeme zdroje a možnosti konstruktivní komunikace.

Pro koho:

Určen je všem zájemcům o jógu a praktickou psychologii. Vzhledem k tomu, že nejde o kurz pro úplné začátečníky, je jógová část programu vhodná pro lidi s alespoň minimální zkušeností se cvičením jógy.

Časová dotace:

14h (14 x 60min.)

Program:

pátek
16 až 17h příjezd a ubytování
17:30h Chandra krama, měsíční sekvence
19:30h večeře
21h bližší seznámení s programem, oficiální uvítání a úvod

sobota
7h lehká snídaně
8-8:45h jogová rozcvička, pranajama a meditace
9-11h joga čikitsa (jogová terapie, zkrácená verze první série) 11:45h oběd
14-18:30h zvládání emočních a stresových reakcí a konfliktů
20:30h Osho Kundalini Meditace

neděle
7h snídaně 8-8:45h rozcvička, pranajama a meditace
9-10:30h simha krama (lví série, zkrácená verze)
11-12h využití imaginace a dalších zdrojů
po 12h oběd a odjezd domů

Lektoři:

Petr Ševčík – lektor jógy a masér. S jógou experimentuje asi 8let. V posledních letech se věnuje zejména ashtanga vinyasa józe. Studuje mj. u Dalibora Štědroňského.

Mgr. Michal Petr – psycholog; terapeut a lektor. Vystudoval psychologii na FF UP, držitel odborného certifikátu Evropské asociace pro gestalt terapii (EAGT). Má soukromou praxi v Praze. Jako lektor se zaměřuje na prožitkově vedené workshopy (Stres management, Dynamika vztahů, Bioenergetická cvičení aj.). Odborné praxe: Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy; Centrum pro podporu zdraví, loď Hermes aj. Zajímá se o psychospirituální metody léčení, enneagram, o možnosti řešení a zvládání náročných životních situací.