Mgr. Michal Petr » Informace

Informace

V této sekci lze snadno najít všechny praktické informace, které můžete potřebovat k naší vzájemné spolupráci.

V profilu se můžete více dozvědět o mé praxi a vzdělání. V průběhu let jsem se v terapeutické i lektorské praxi specializoval na dynamiku partnerských vztahů, psychospirituální metody léčení, neverbální komunikaci, práci se stresem, emocemi a tělem. Samostatnou kapitolou je enneagram, který vnímám jako jeden z nejlepších nástrojů osobního i profesního rozvoje, s jakým jsem se dosud setkal. Inspiraci nacházím v přístupu gestalt terapie, transpersonální psychologii, výzkumech vědomí, moudrosti původních národů, ale hlavně v životě a všech jeho projevech.

Pročtěte si, prosím, konkrétnější podmínky naší spolupráce, zejména pravidlo pro rušení sezení:

Pokud se klient na domluvenou konzultaci nemůže dostavit, telefonicky nebo emailem to terapeutovi oznámí minimálně 2 dny (48 hodin) předem! Když tak klient neučiní, je povinen konzultaci zaplatit.

Držím důvěrnost, je tedy samozřejmostí, že všechny informace plynoucí z naší práce zůstávají pouze mezi námi. Je také dobré vědět, kde terapeutický vztah a kde končí; věnujte také pozornost tématu ujasnění hranic.

Zajímá vás, co o mé práci řekli kolegové, klienti a účastníci kurzů? I nadále je osobní doporučení jedním z nejlepších ukazatelů kvality. Můžete se také podívat na video/audio galerii.

Potřebujete vědět, jak vypadá první setkání? V podstatě je první sezení informativní a seznamovací. Mluvíme o Vaši životní situaci a důvodech, proč hledáte pomoc psychologa. Cílem je ujasnit Vaše očekávání a potřeby a s čím Vám mohu pomoci. Volba terapeuta je zcela na Vašem svobodném rozhodnutí, v tomto smyslu je první setkání nezávazné. Nemusíte mít také žádné doporučení.

Mám zkušenost, že ne vždy je možné se osobně setkat. Jste-li zdaleka či pro Vás z jakýchkoliv důvodů není osobní setkání možné, nabízím možnost telefonických a emailových konzultací. Pokud zvolíte tuto variantu, buďte si jen vědomi, že jde o konzultaci do jisté míry omezenou (jistě se mnou budete souhlasit, že existuje rozdíl mezi tím, když se s někým bavíte “tváří v tvář” anebo emailem či telefonem). Nicméně v některých situací může být důležité mít tuto možnost.

Pečovat o své nitro může být stejně důležité (možná ještě důležitější) než dbát o svoje tělo… Terapie a konzultace jsou placená služba, kdy investujete do nejdůležitějšího člověka na světě (sami do sebe). Je známým faktem, že za každou zkušenost se platí, ať tak či onak… Finančně se pohybujeme v rozmezí, které odpovídá kvalifikované odborné péči.

Jak chráním a zpracovávám Vaše osobní údaje?

Pokud Vás to zajímá, můžete se podívat, jak to u mě vypadá a kde přesně sídlím. Moje kancelář je v příjemné části Prahy, kam se lehce dostanete metrem, tramvají i pěšky.

Samostatnou částí jsou odkazy, které jsou tématicky uspořádany, abyste mohli najít, co Vás zajímá a potřebujete.