Mgr. Michal Petr » Obraz člověka: Psychologie vs. teologie aneb různé přístupy k psychospirituální krizi jako symptomu dnešní doby

Obraz člověka: Psychologie vs. teologie aneb různé přístupy k psychospirituální krizi jako symptomu dnešní doby

Datum/Čas
Ve dnech - 31. 10. 2013
18:00 - 19:30

Místo konání
Kostel Nejsv. Salvátora

Psychologie a psychoterapie mohou těžit z mnoha poznatků, které vycházejí z vědeckých (převážně technických) představ o lidském organismu. Kdy si ale začaly uvědomovat, že člověk potřebuje krom fyzických a duševních potřeb také péči duchovní? Jaký je rozdíl mezi duševním a duchovním?

Jak se naopak teologie snaží využívat poznatky těchto disciplín? Jaká existuje možnost dialogu mezi teologií a psychologií? Jak se mohou oba přístupy ke člověku doplňovat a podporovat u jevů jako je psychospirituální krize či v procesu osobnostně-duchovního rozvoje?

Forma: dialog psychoterapeuta Michala Petra a teoložky sestry Denisy Červenkové, moderuje Michal Ježek

Bližší info brzy:)